Perşembe, Mart 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaTarım HaberleriAronyanın meyveleri toplanmaya devam ediyor

Aronyanın meyveleri toplanmaya devam ediyor

Dünya’ da ve Türkiye’ de aromatik bitkiler her geçen gün daha çok ön plana çıkmaya başlıyor. Üzümsü meyvelerinde, doğal antioksidanlar bakımından zengin olduğu ve yüksek antosiyanin miktarına sahip olduğu bilinmektedir. Aronya’ da, bu üzümsü bitkilerden biridir. Yüksek antioksidan ve pek çok vitamin içerdiğinden dolayı sağlığa olumlu etkileri vardır. Aronya tarımının en önemli özelliği, bahçe tesisinden itibaren çok kısa sürede ürün alınabilmesi ve yatırım masraflarını en kısa sürede geri ödemesidir. Bununla birlikte meyveleri farklı alanlarda kullanılabilmektedir.

İl Müdürümüz Mehmet AKSOY, Kayalı köyünde Aronia fidanlarının toprakla buluşturulduğu 2022 senesinden itibaren geçen 1 yılın ardından tekrar üreticimizi ziyaret etti. Yapılan ziyaret sırasında ki incelemeler, Aronya bitkisinin gelişiminin çok iyi yönde olduğunu gözler önüne seriyor.

İl Müdürümüz Mehmet AKSOY yapılan ziyaret sırasındaki konuşmasında, “Dünyanın en stratejik konusu tarımdır. Bakanlığımız da bunun bilincinde olarak, memleketimizin topraklarının her bir metrekaresinin hesabını yapıp, teknik desteklerle ve teşviklerle üretimi destekliyor. Bizde Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak, tüm üreticilerimize teknik konularda destek olmaya çalışıyoruz. Bu alanda verdiğimiz destekler neticesinde, 1 sene önce geldiğimiz arazide, şuan gördüklerimiz bizi mutlu ediyor. Üreticimizin ve tarım alanında yapılan her çalışmanın desteklenmesi ve geliştirilmesi adına, devletimizin verdiği görevi layığıyla yerine getirmeye çalışıyoruz.” dedi.​

İlgili Haberler

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_img

Popüler Haberler

Sponsorlu içerik

Son Yorumlar