Perşembe, Mart 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaKredi ve desteklerÜreticilere 4 milyon 500 bin lira geri ödemesiz destek

Üreticilere 4 milyon 500 bin lira geri ödemesiz destek

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Uzman Eller Projesi ile üreticilere tamamı hibe olmak üzere toplamda 4 milyon 500 bin liralık destek verileceğini açıkladı.

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ‘Kırsal Kalkınma Destekleri’ programı kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi hibe sözleşmesi imzalayanlara projelerin uygulanması hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıya İl Müdürü Ergün Demirhan, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Deniz Tamer Küçüker, konu sorumlusu teknik personeller ve başvuru sahipleri katıldı. 

2023 yılında Siirt’te sözleşme imzalanan 18 projeden 5 adedi arı yetiştiriciliği ve bal üretimi, 2 adedi süt sığırı yetiştiriciliği, 1 adedi besi sığırı yetiştiriciliği, 7 adedi koyun yetiştiriciliği, 2 adedi keçi yetiştiriciliği, 1 adet kontrollü örtü altı projeleri şeklinde olacak. 

Uzman Eller Projesinde proje başına 250 bin lira ve toplamda 4 milyon 500 bin lira hibe desteği ödemesi yapılacağı belirtildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_img

Popüler Haberler

Sponsorlu içerik

Son Yorumlar