Perşembe, Mart 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaDünya'danAlmanya'da hükümetin tarım politikalarına çiftçilerden traktörlü protesto

Almanya’da hükümetin tarım politikalarına çiftçilerden traktörlü protesto

Almanya’da, hükümetin tarımsal sübvansiyonlarını kademeli olarak kaldırma kararı nedeniyle çiftçiler, traktörlerle yolları trafiğe kapatarak kararı protesto etti.

Almanya’da federal hükümet, bütçe açığını kapatmak amacıyla tarım sektöründen 920 milyon euroluk kesinti yapmayı planlamıştı.

Tarım araçlarına yönelik araç vergisi muafiyeti ve tarımsal mazot yakıta yönelik sübvansiyonların kademeli olarak kaldırılması kararı alınmıştı.

Kesintiler nedeniyle rekabet açısından dezavantajlı duruma düşeceklerini düşünen Alman çiftçiler, ülke genelinde protesto eylemleri yapıyor.

Ülke genelinde çiftçiler, hükümetin tarım politikalarını protesto etmek amacıyla farklı noktalarda traktörleriyle trafiği kilitledi. 

Mecklenburg-Vorpommern Eyaleti’nde çiftçiler yüzlerce traktörle otoyol girişlerini kapattı.

Eyleme kamyon ücretlerindeki artışı protesto eden nakliye şirketleri de destek verdi.

Baden-Württemberg’deki Böblingen yakınlarındaki A81 otoyolunda çok sayıda traktör, gösteri için otoyola çıktı. Aşağı Saksonya’nın kuzeybatısındaki Cloppenburg bölgesinde bir otoyol 40 araç tarafından trafiğe kapatıldı.

Güney Almanya’dan Rhineland-Pfalz’a, Kuzey Ren-Vestfalya’dan Schleswig-Holstein’a kadar tüm federal eyaletlerde traktör konvoylarının neden olduğu trafik yoğunlukları yaşandı.

Başkent Berlin’de çiftçiler, hemen hemen bütün otoyol girişlerini trafiğe kapattı. Bir grup çiftçi ise meclis ve hükümet binalarının yakınında bulunan Brandenburg Kapısı önünde toplandı.

İnşaat sektöründen elektrik teknisyenlerine, nakliye şirketlerinden temizlik işçilerine kadar farklı meslek grupları da çiftçilerin eylemlerine destek amacıyla kendi araçlarıyla 17 Haziran Caddesi üzerinde protestoya katıldı. (İLKHA)

İlgili Haberler

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_img

Popüler Haberler

Sponsorlu içerik

Son Yorumlar