Perşembe, Mart 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaTarım HaberleriŞEHZADELER BELEDİYESİ BU YILKİ İLK ÜRÜNÜ BUĞDAYLARI HASAT ETTİ

ŞEHZADELER BELEDİYESİ BU YILKİ İLK ÜRÜNÜ BUĞDAYLARI HASAT ETTİ

Şehzadeler Belediyesi, geçtiğimiz yıl 200 kamyon moloz ve 10 kamyon taş toplayarak tarıma elverişli hale getirdiği Sancaklıbozköy Mahallesi’ndeki hazineden tahsisli 43 dönümlük tarlaya silajlık mısır ekmiş, elde ettiği ürünü besicilere ücretsiz olarak dağıtmıştı. Söz konusu tarlaya bu yıl da buğday eken Şehzadeler Belediyesi, yetiştirilen buğdayların hasadını yaptı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Çok şükür bir afete uğramadan hasadımızı yapıyoruz. Elde edeceğimiz buğdaylar un haline getirilip ihtiyaç sahibi aileler ile depremzede kardeşlerimize dağıtılacak”  dedi. Buğday hasadından sonra tarlaya yine silajlık mısır ekilecek ve ürün besicilere dağıtılacak. 

Şehzadeler Belediyesi üreticilere destek amacıyla geçen yıl ilkini gerçekleştirdiği uygulamasını bu yıl da hayata geçiriyor. Şehzadeler Belediyesi, geçtiğimiz yıl 200 kamyon moloz ve 10 kamyon taş toplayarak tarıma elverişli hale getirdiği Sancaklıbozköy Mahallesi’ndeki hazineden tahsisli 43 dönümlük tarlaya silajlık mısır ekmiş, elde ettiği ürünü besicilere ücretsiz olarak dağıtmıştı.  Söz konusu tarlaya bu yıl birinci ürün olarak buğday ekildi,  ardından yine silajlık mısır ekilecek. Bu yıl ekilip yetiştirilen buğdayların hasadı yapıldı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik de hasat sırasında biçer dövere çıkarak hasada yardım etti.

ELDE EDİLECEK UN DA SAMAN DA ÜCRETSİZ DAĞITILACAK

Hasatla ilgili bilgi veren Başkan Çelik şöyle konuştu; “Burada geçtiğimiz yıl ciddi bir temizlik çalışması yaptık. 200 kamyonun üzerinde çöp ve molozu temizledik. 10 kamyonun üzerinde taş topladık. Gerekli temizleme ve düzenlemeleri yaptıktan sonra da geçen buraya silajlık mısır ekmiştik. Ardından da hasat ederek üreticilerimize ücretsiz dağıtmıştık. Bu yıl da bu tarlaya önce buğday ektik. Şuan da buğdayın hasadını gerçekleştiriyoruz. Elde ettiğimiz buğdaylar hemen değirmene gidecek  un haline getirilip ihtiyaç sahibi ailelere ve depremzede kardeşlerimize ücretsiz olarak dağıtacağız. Elde ettiğimiz  samanı da yine besicilikle uğraşan hemşehrilerimize dağıtacağız.Birkaç gün içerisinde burayı ıslah ettikten sonra da yine silajlık mısır ekeceğiz. Elde ettiğimiz silajlık mısırları da yine besici vatandaşlarımıza dağıtacağız.”

VEZİROĞLU’NDA YONCA YETİŞTİRİLECEK

Belediyeye ait Veziroğlu Mahallesi’ndeki 250 dönümlük bir alanda yine bir başka çalışmayı daha yürüttüklerini kaydeden Başkan Çelik “Veziroğlu Mahallemizde de gerekli düzenleme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Oraya da yonca ekiyoruz. Yoncayı da küçük baş hayvan besleyen üreticilerimize hasat ettikçe dağıtacağız.” dedi.

“BİR KARIŞ TOPRAK BOŞ KALMAMALI”

Bu çalışmaları üretimi ve hayvancılığı desteklemek için yaptıklarına dikkat çeken  Başkan Çelik “Bir karış dahi toprak boş kalmamalı diyoruz. Herkes elinden gelen çaba ve gayreti sarf etmeli. Her tarafı ekmeli, yetiştirmeliyiz. Daha çok üretmeliyiz. Ülkemizin ekonomisine ve vatandaşlarımızın istihdamına katkıda bulunmalıyız diye düşünüyoruz. Çok şükür bir afete uğramadan buğday hasadımızı gerçekleştiriyoruz. Allah bereketli kılsın. Emeği geçen başta Başkan Yardımcımız Haşim Yener Bilir, Müdürümüz Erdoğan Yayla olmak üzere tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Üreticilerimize, Şehzadelerimize hayırlı olsun.” dedi.  

İlgili Haberler

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_img

Popüler Haberler

Sponsorlu içerik

Son Yorumlar